Gadimja e Poshtme

fshat në Kosovë

Gadime e Poshtme është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Murtur.

Gadime e Poshtme
Murtur
Fshat
Vendndodhja
Gadime e Poshtme is located in Kosova
Gadime e Poshtme
Gadime e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 33″ Veri

21° 12′ 23″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto