Mirenë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë.

Mirenë
Fshat
Vendndodhja
Mirenë is located in Kosova
Mirenë
Mirenë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 768 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 33″ Veri

20° 57′ 55″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto