Krojmirë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë.

Krojmirë
Fshat
Vendndodhja
Krojmirë is located in Kosova
Krojmirë
Krojmirë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 59″ Veri

20° 55′ 58″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto