Teqeja (Lipjan)

fshat në Kosovë

Teqe është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë.

Teqe
Fshat
Vendndodhja
Teqe is located in Kosova
Teqe
Teqe
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 16″ Veri

21° 14′ 12″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto