Torinë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Terinë.

Torinë
Terinë
Fshat
Vendndodhja
Torinë is located in Kosova
Torinë
Torinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 564 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 42″ Veri

21° 3′ 29″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto