Hallaçi i Vogël

fshat në Kosovë

Hallaç i Vogël është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Martiras.

Hallaç i Vogël
Martiras
Fshat
Vendndodhja
Hallaç i Vogël is located in Kosova
Hallaç i Vogël
Hallaç i Vogël
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 544 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 18″ Veri

21° 5′ 57″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto