Kojskë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Frashër dhe Frashnjet.

Kojskë
Frashnjet
Fshat
Vendndodhja
Kojskë is located in Kosova
Kojskë
Kojskë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 552 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 9″ Veri

21° 8′ 22″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto