Tërbucë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Malisht.

Tërbucë
Malisht
Fshat
Vendndodhja
Tërbucë is located in Kosova
Tërbucë
Tërbucë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 787 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 32″ Veri

21° 16′ 54″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto