Bukovicë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bunget.

Bukovicë
Bunget
Fshat

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto