Bukovicë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bunget.

Bukovicë
Bunget
Fshat
Vendndodhja
Bukovicë is located in Kosova
Bukovicë
Bukovicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 831 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 34″ Veri

21° 15′ 54″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto