Ruboci (Lipjan)

fshat në Kosovë

Ruboc është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Fushëlot.

Ruboc
Fushëlot
Fshat
Vendndodhja
Ruboc is located in Kosova
Ruboc
Ruboc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 540 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 11″ Veri

21° 8′ 41″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto