Ruboci (Lipjan)

fshat në Kosovë

Ruboc është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Fushëlot.

Ruboc
Fushëlot
Fshat

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto