Vërsheci (Lipjan)

fshat në Kosovë

Vërshec është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Blinisht dhe Blinajë.

Vërshec
Blinajë
Fshat
Vendndodhja
Vërshec is located in Kosova
Vërshec
Vërshec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 21″ Veri

21° 0′ 31″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto