Bërnjaku (Zubin Potok)

fshat në Kosovë

Bërnjak është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Berjak.

Bërnjak
Berjak
Fshat
Vendndodhja
Bërnjak is located in Kosova
Bërnjak
Bërnjak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 55′ 46″ Veri

20° 33′ 57″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto