Junakë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Junakë
Fshat
Vendndodhja
Junakë is located in Kosova
Junakë
Junakë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 0′ 23″ Veri

20° 40′ 34″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto