Parucë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Paruk.

Parucë
Paruk
Fshat
Vendndodhja
Parucë is located in Kosova
Parucë
Parucë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 878 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 1′ 5″ Veri

20° 41′ 5″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto