Presekë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Presekë
Fshat
Vendndodhja
Presekë is located in Kosova
Presekë
Presekë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 55′ 38″ Veri

20° 34′ 17″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto