Kleçkë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Kleçkë
Fshat
Vendndodhja
Kleçkë is located in Kosova
Kleçkë
Kleçkë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 841 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 58′ 30″ Veri

20° 34′ 10″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto