Stërnaca e Epërme

fshat në Kosovë

Stërnacë e Epërme është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Stërnacë e Epërme
Fshat
Vendndodhja
Stërnacë e Epërme is located in Kosova
Stërnacë e Epërme
Stërnacë e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 52′ 27″ Veri

20° 43′ 25″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto