Dragalicë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Dragalicë
Fshat
Vendndodhja
Dragalicë is located in Kosova
Dragalicë
Dragalicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 57′ 36″ Veri

20° 32′ 10″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto