Rançiqi

fshat në Kosovë

Rançiq është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Rançiq
Fshat
Vendndodhja
Rançiq is located in Kosova
Rançiq
Rançiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 59′ 33″ Veri

20° 39′ 25″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto