Jagnjenica

fshat në Kosovë

Jagnjenicë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Jagnjenicë
Fshat
Vendndodhja
Jagnjenicë is located in Kosova
Jagnjenicë
Jagnjenicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 55′ 20″ Veri

20° 45′ 4″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto