Kovaçi (Zubin Potok)

fshat në Kosovë

Kovaç është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Kovaç
Fshat
Vendndodhja
Kovaç is located in Kosova
Kovaç
Kovaç
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 55′ 37″ Veri

20° 38′ 42″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto