Vitakovë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Vitakovë
Fshat
Vendndodhja
Vitakovë is located in Kosova
Vitakovë
Vitakovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1088 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 59′ 45″ Veri

20° 35′ 28″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto