Zupç është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Zupç
Fshat
Vendndodhja
Zupç is located in Kosova
Zupç
Zupç
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 529 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 53′ 46″ Veri

20° 46′ 4″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto