Rujisht është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Rujisht
Fshat
Vendndodhja
Rujisht is located in Kosova
Rujisht
Rujisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 849 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 56′ 29″ Veri

20° 44′ 57″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto