Zagul është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Zagul
Fshat
Vendndodhja
Zagul is located in Kosova
Zagul
Zagul
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 52′ 56″ Veri

20° 39′ 3″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto