Shipovë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Shipovë
Fshat
Vendndodhja
Shipovë is located in Kosova
Shipovë
Shipovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 1′ 2″ Veri

20° 40′ 20″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto