Vërbë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Vërbë
Fshat
Vendndodhja
Vërbë is located in Kosova
Vërbë
Vërbë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1047 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 57′ 34″ Veri

20° 41′ 27″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto