Padinë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Padinë
Fshat
Vendndodhja
Padinë is located in Kosova
Padinë
Padinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 57′ 35″ Veri

20° 42′ 55″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto