Vukojeviqi

fshat në Kosovë

Vukojeviq është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Vukojeviq
Fshat
Vendndodhja
Vukojeviq is located in Kosova
Vukojeviq
Vukojeviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1114 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 57′ 4″ Veri

20° 33′ 39″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto