Lluçkareka

fshat të Kosovë

Lluçkarekë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Lluçkarekë
Fshat
Vendndodhja
Lluçkarekë is located in Kosova
Lluçkarekë
Lluçkarekë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 891 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 58′ 39″ Veri

20° 40′ 60″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto