Gazivodë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë. Afër këtij vendbanimi gjendet Liqeni i Gazivodës.

Gazivodë
Fshat
Vendndodhja
Gazivodë is located in Kosova
Gazivodë
Gazivodë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 56′ 15″ Veri

20° 40′ 16″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto