Tushiq është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Tushiq
Fshat
Vendndodhja
Tushiq is located in Kosova
Tushiq
Tushiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 788 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 56′ 51″ Veri

20° 35′ 4″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto