Dobroshevina

fshat në Kosovë

Dobroshevinë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Dobroshevinë
Fshat
Vendndodhja
Dobroshevinë is located in Kosova
Dobroshevinë
Dobroshevinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 565 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 55′ 8″ Veri

20° 42′ 6″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto