Zeçeviq është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Zeçeviq
Fshat
Vendndodhja
Zeçeviq is located in Kosova
Zeçeviq
Zeçeviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 0′ 16″ Veri

20° 39′ 10″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto