Crepulë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Crepulë
Fshat
Vendndodhja
Crepulë is located in Kosova
Crepulë
Crepulë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 891 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 52′ 33″ Veri

20° 40′ 40″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto