Dreni (Zubin Potok)

fshat të Kosovë

Dren është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Drenë.

Dren
Drenë
Fshat
Vendndodhja
Dren is located in Kosova
Dren
Dren
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 51′ 20″ Veri

20° 38′ 42″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto