Prelezi (Zubin Potok)

fshat në Kosovë

Prelez është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Prelez
Fshat
Vendndodhja
Prelez is located in Kosova
Prelez
Prelez
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 559 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 54′ 21″ Veri

20° 44′ 57″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto