Kalludra e Vogël

fshat në Kosovë

Kalludër e Vogël është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Kalludër e Vogël
Fshat
Vendndodhja
Kalludër e Vogël is located in Kosova
Kalludër e Vogël
Kalludër e Vogël
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 53′ 19″ Veri

20° 38′ 16″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto