Jabukë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Jabukë
Fshat
Vendndodhja
Jabukë is located in Kosova
Jabukë
Jabukë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 822 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 54′ 9″ Veri

20° 39′ 37″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto