Babiqi (Zubin Potok)

fshat në Kosovë

Babiq është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Babiq
Fshat
Vendndodhja
Babiq is located in Kosova
Babiq
Babiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 57′ 47″ Veri

20° 31′ 2″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto