Bubë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Bubë
Fshat
Vendndodhja
Bubë is located in Kosova
Bubë
Bubë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 880 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 58′ 40″ Veri

20° 36′ 50″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto