Kalludra e Madhe

fshat në Kosovë

Kalludër e Madhe është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Kalludër e Madhe
Fshat
Vendndodhja
Kalludër e Madhe is located in Kosova
Kalludër e Madhe
Kalludër e Madhe
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1139 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 53′ 44″ Veri

20° 37′ 41″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto