Uglara (Zubin Potok)

fshat të Kosovë

Uglarë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Uglarë
Fshat
Vendndodhja
Uglarë is located in Kosova
Uglarë
Uglarë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 578 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 54′ 22″ Veri

20° 42′ 57″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto