Zharevë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Zharevë
Fshat
Vendndodhja
Zharevë is located in Kosova
Zharevë
Zharevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 831 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 1′ 47″ Veri

20° 39′ 51″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto