Bërzancë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Bërzancë
Fshat
Vendndodhja
Bërzancë is located in Kosova
Bërzancë
Bërzancë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1149 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 3′ 31″ Veri

20° 56′ 19″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto