Qirkoviq është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Çirkoviq.

Qirkoviq
Çirkoviq
Fshat
Vendndodhja
Qirkoviq is located in Kosova
Qirkoviq
Qirkoviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 827 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 14′ 28″ Veri

20° 43′ 58″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto