Krushçicë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Krushçicë
Fshat
Vendndodhja
Krushçicë is located in Kosova
Krushçicë
Krushçicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 885 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 9′ 3″ Veri

20° 49′ 29″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto