Trebiq është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Trebiq
Fshat
Vendndodhja
Trebiq is located in Kosova
Trebiq
Trebiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 11′ 39″ Veri

20° 37′ 57″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto