Rëvackë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Rëvackë
Fshat
Vendndodhja
Rëvackë is located in Kosova
Rëvackë
Rëvackë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 615 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 10′ 45″ Veri

20° 41′ 14″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto