Moshnicë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Moshnicë
Fshat
Vendndodhja
Moshnicë is located in Kosova
Moshnicë
Moshnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 5′ 4″ Veri

20° 51′ 1″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto